Multiclip


 

PIÓRA: Multiclip 

Multiclip – żółta linia piór wycieraczek, indeks: CM

 Największa na rynku ilość zastosowań – dzięki 10 adapterom pióro zamontujemy do prawie wszystkich aut z piórami nowego typu (na specjalne zaczepy) oraz do haków starszego typu – „U” 9 mm. 
Pióra Classic posiadają; jako jedyne pióra typu multiclip wśród zamienników do piór fabrycznych; WSZYSTKIE adaptery montowane bezpośrednio do pióra (bez przejściówek) dzięki czemu ich design jest niemal jak w oryginałach. Nie tworzy się „wieża” z systemu adapterów, tak jak ma to miejsce w piórach konkurencyjnych. Płyn ze spryskiwacza pryska bezpośrednio na szybę, w innych piórach często trafia on w system adapterów. Pióra występują w 13 długościach. 

Dostępne długości (w mm): 350, 380, 400, 430, 450, 480, 500, 530, 550, 580, 600, 650, 710

Poniżej instrukcja montażu pióra Classic Multiclip.

1. Pióro wyciągnięte z opakowania zawiera fabrycznie zamontowany zaczep na starszy typ haka – typ “U”. Jeżeli twój samochód wyposażony jest w inny (nowszy) typ haka – zaczep ten należy zdemontować. 2. Demontaż zaczepu na hak typ “U” polega na ściśnięciu (z użyciem dość dużej siły) obustronnie ścianek zaczepu i pociągnięciu go w górę. Zaczep uwalnia się ze pewnym oporem. Jest to spowodowane dokładnym spasowaniem elementów i dbałością o stabilny i pewny uchwyt haka. Zapobiega to wyczepianiu się pióra podczas jazdy i nie jest wadą produktu. 3. Dobierz typ zaczepu do typu haka i ramienia wycieraczki w Twoim aucie. Schemat zastosowań poszczególnych zaczepów znajduje się z boku każdego opakowania pióra wycieraczki Multiclip “Classic”. W opakowaniu znajduje się komplet łącznie 10 szt zaczepów.

 

4. Załóż odpowiedni zaczep – należy to zrobić z wyczuciem i użyciem dość sporej siły. Zaczep powinien
“wskoczyć” w bolec znajdujący się w środku elementu mocowania do konstrukcji pióra. Po montażu cała konstrukcja powinna być stabilna.
5. Delikatnie przesuwając w bok ściągnij nasuwkę zabezpieczającą gumę wycieraka – teraz pióro gotowe jest do założenia na hak i do użytku.

Zaczepy (10 modeli) i ich zastosowanie:

zacz1 zacz2 zacz3 zacz4 zacz5 zacz6 zacz8 zacz9